اطلاعيه مهم در خصوص مابه التفاوت حق الزحمه نظارت

قابل توجه ناظران محترم حقيقي و حقوقي سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران

پیرو  تصویب و ابلاغ تعرفه خدمات مهندسی سال 1398 و از آنجاییکه اعمال تعرفه  مذکور در سامانه شهرسازی شهرداری تهران صورت پذیرفته، لذا به جهت برخورداری ناظران محترم از مابه التفاوت رقم تعرفه یاد شده تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته شده است که بر اساس آن، مبلغ موصوف برای آن دسته از پرونده هایی که ملاک محاسبه حق الزحمه نظارت آن بر اساس تعرفه مصوب سنوات گذشته بوده، از مالک ساختمان دریافت و به حساب ناظران واریز شود.
از اینرو از کلیه ی اعضای محترم سازمان که در زمان پذیرش مسئولیت نظارت با کسری مبلغ حق الزحمه مواجه شده اند درخواست میشود بلافاصله پس از صدور پروانه ساختمان از طریق درج شماره پرونده کامپیوتری در آیکون "مابه التفاوت حق الزحمه نظارت" که در کارتابل خدمات مهندسی به نشانی observer.tceo.ir قرار دارد، نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام لازم را بعمل آورند. بدیهی است ظرف حداکثر 24 ساعت پس از ثبت درخواست، فیش مابه التفاوت حق الزحمه نظارت توسط واحد حق الزحمه سازمان صادر و از طریق پیامک به تلفن همراه مالک یا متقاضی پرونده ارسال خواهد شد.
ضمناً ناظران محترم از طریق آیکون "پیگیری مابه التفاوت نظارت" که در کارتابل خدمات مهندسی موجود است، خواهند توانست مراحل انجام این فرآیند را تعقیب و مشاهده نمایند.
نکات مهم:
1- ثبت تقاضا در پرونده های تک ناظر توسط "ناظر اصلی" و در پرونده های چهارناظر صرفاً توسط  "ناظر هماهنگ کننده" مجاز خواهد بود.
2-مادامی که پرونده مورد نظر، درخواست جاری (تغییر نقشه، عدم خلاف، بلامانع، تعویض ناظر و . . .) داشته باشد، امکان ثبت تقاضا وجود نخواهد داشت. بدیهی است در صورت بایگانی شدن و خاتمه ی درخواست جاری فوق، بلافاصله امکان ثبت تقاضا توسط ناظر فراهم خواهد شد.

منبع : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران